Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
MAGYAR KARDIOLÓGUSOK TÁRSASÁGA
Hungarian Society of Cardiology

Szívünk napja

További cikkeink

Nemzetközi és hazai szinten is vigyáznak a szívünkre

2024.09.12.

A Szí...

A Szív Világnapja: miért fontos megünnepelni a szív egészségét?

2024.09.01.

Szept...

Ilyen volt a Szívünk Napja 2023 - és idén is lesz!

2024.09.01.

A Szí...

Szívizom perfúziós szcintigráfia: mi is ez és miért fontos?

Terápiák 2024.09.09.

A szívizom perfúziós szcintigráfia egy speciális képalkotó vizsgálat, amely segít megállapítani a szívizom vérellátásának állapotát. 

Élet a bypass műtét után: gyógytorna és felépülés lépésről lépésre

Mozgás 2024.09.06.

Egy korábbi cikk már részletes útmutatást adott a szívinfarktust követő 3 hetes rehabilitáció menetéről és fontosságáról. A kardiológiai rehabilitáció azonban nem csak a sikeresen túlélt szívinfarktus után létfontosságú. Számos más szívsebészeti beavatkozást követően is lehetőség van, és ajánlott részt venni a programban. Lássuk a bypass műtét, angolul coronary artery bypass grafting (CABG) műtét utáni gyógyulás sajátosságait!

A só fontos, a só veszélyes

Táplálkozás 2024.09.04.

A só, más néven nátrium-klorid, alapvető fontosságú az emberi táplálkozásban. Bár szükséges az egészség fenntartásához, túlzott fogyasztása komoly egészségügyi problémákat okozhat.

Ilyen volt a Szívünk Napja 2023 - és idén is lesz!

Szívünk napja 2024.09.01.

A Szívünk Napja minden évben egyedülálló alkalom arra, hogy egyetlen napon, egyetlen helyen, teljesen ingyenesen megmérjék az érdeklődök koleszterinszintjét, vércukorszintjét, vérnyomását, testsúlyát, kiszámolják a testtömeg-indexüket, ultrahanggal megnézzék, hogy mutatkoznak-e rajtuk perifériás érbetegség jelei.

Szívbetegség és csontritkulás lehet a dohányzás következménye

Életmód 2024.08.29.

A dohányzás egészségkárosító hatásai közé tartoznak a szívbetegségek és csontritkulás. A két betegség összefüggéseiről is érdemes tudnunk.

Hibernált szív

Betegségek 2024.08.27.

Hibernált szívnek is nevezik azt az állapotot, amelyben a szívizom az elégtelen vérellátás, oxigénellátás miatt csökkentett módban működik. Ez a folyamat a szívizom túlélését szolgálja az oxigénhiány alatt. A hibernált szívizom csökkenti saját anyagcseréjét és funkcióit, de a sejtek életben maradnak, így a megfelelő beavatkozás után működésük helyreállhat.

Erre (is) szüksége van infarktus után a szívbetegnek

Életmód 2024.08.05.

A szívinfarktust követő társas támogatás hatásait vizsgálták a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar kutatói. A vizsgálatot vezető Jóna György egyetemi docens szerint az értékelői, azaz érzelmi alapú támogatásnak bizonyítottan hatásos szerepe van abban, hogy az otthoni környezetben történő felépüléshez szükséges életmódváltozást a betegek sikeresen végrehajthassák.

Hogyan éljen, aki szívbeteg?

Életmód 2024.07.29.

A leghatékonyabb megelőzni a szívbetegségeket, és ennek vannak tudományosan bizonyított módjai. Ám ha a szívbetegség már kialakult, akkor a megfelelő kezelés jelentősen javítja az életminőséget és az életkilátásokat.

Még mindig tartanak a szívbetegek megpróbáltatásai a hőség miatt

Életmód 2024.07.14.

Amikor meleg van, a szervezet próbálja fenntartani a saját, beállított hőmérsékletét, ám ez idős korban, illetve krónikus betegség alatt nehezebb. A szívnek többször kell összehúzódnia, egy perc alatt több vért próbál keringtetni, fáradtnak érezzük magunkat még akkor is, ha nem végzünk fizikai munkát.

Az egészségügyi tájékozatlanság súlyosbítja a szívelégtelenséget

Terápiák 2024.07.12.

Azok a szívelégtelenségben szenvedő betegek, akik kevésbé tájékozottak betegségükről, gyakrabban kerülnek kórházba és nagyobb a halálozási esélyük. Ez az eredmény még azok esetében is igaz, akik rendszeres orvosi kontroll alatt állnak. A SZÍVSN Országos Betegegyesület adatai azt tükrözik, hogy a jól szervezett szűrő- és betegoktató programok jelentősen javítják az érintettek életminőségét, illetve növelik a túlélést is.