A honlapunk megújul, egyes oldalaink ideiglenesen szünetelnek.
Szíves megértését köszönjük.
A mesterséges intelligencia felhasználásával kifejlesztett algoritmussal hamarosan minden eddiginél gyorsabban és pontosabban diagnosztizálhatják az orvosok a szívinfarktust – derül ki az Edinburghi Egyetem új kutatásából.
Mesterségesintelligencia-alapú központi döntéstámogató rendszer jött létre Magyarországon a stroke-ellátás támogatására - jelentették be pénteken az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet (OMIII) sajtótájékoztatóján.
A szívinfarktus a nőkre sokkal végzetesebb lehet, mint a férfiakra. Az okokat az életkorban és a társuló betegségekben kell keresni, mert ezek a tényezők a nők esetében megnehezíti a kockázatértékelést. A Zürichi Egyetem kutatói kifejlesztettek egy mesterséges intelligencia alapú kockázatértékelési pontrendszert, ami javítja a szívinfarktuson átesett nők személyre szabott kezelését.
Mesterséges intelligencia segítheti a betegek (és ezáltal orvosok) munkáját úgy, hogy figyelmeztet, ha a szívelégtelenséggel kezelt páciens tüdejében folyadék kezd felhalmozódni.
Mesterséges intelligenciával működő szoftver értékeli azonnal a stroke gyanújával felvettek koponya CT leleteit egy EU-s támogatással megvalósuló magyarországi programnak köszönhetően.
A tudósok kifejlesztettek egy olyan mesterséges intelligencián alapuló rendszert, amelyik képes elemezni akár egy optikusnál vagy szemész szakorvosnál végzett rutinszerű szemvizsgálat eredményét, és ez alapján ki tudja szűrni azokat a pácienseket, akiknek nagy a szívinfarktusra való kockázatuk.