Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
MAGYAR KARDIOLÓGUSOK TÁRSASÁGA
Hungarian Society of Cardiology

Tisztelt Látogatónk!

A honlapunk megújul, egyes oldalaink ideiglenesen szünetelnek.

Szíves megértését köszönjük.

5 lépés a szívbarát életmód felé

Életmód 2022.12.16.

A szívünk egészségét védő életmód kialakítása nem olyan nehéz, mint hinnénk. Apró változtatásokkal napról napra egyre egészségesebben élhetünk.

Orvos válaszol: Amikor a szív működése elégtelen, minden a szívelégtelenségről

Betegségek 2023.03.20.

Épp ezért a betegek életkilátásaik rosszabbak, mint egészséges társainak. Ám az utóbbi években olyan gyógyszeres és eszközös terápiák állnak rendelkezésre, amelyek jelentősen javítják az életminőséget, nem egyszer évekre megállítják az állapotromlást, többé-kevésbé panaszmentes állapotban. Olyan készítmények váltak elérhetővé, melyek forradalmasították a szívelégtelenség kezelését.

Kézikönyv a szívelégtelenségről – hiánypótló kiadvány a Szívderítőn!

Betegségek 2023.02.15.

Aki szívelégtelenséggel él együtt, vagy valamely hozzátartozója érintett, nagyon gyakran panaszkodik az információ hiányára a betegséggel, kezeléssel, életmóddal kapcsolatban.

Karácsonyi üdvözlet a Magyar Kardiológusok Társaságától

Életmód 2022.12.23.

Közeledünk az egyik legmeghittebb ünnepünkhöz, kérjük, vigyázzanak magukra, családtagjaikra, szeretteikre!

Ingyenes szűrések és programok - Önt is várjuk a Szívünk Napján a Millenárison!

Életmód 2022.09.19.

A SZÍVÜNK NAPJA nagyszabású családi, egészségmegőrző rendezvény programjában megtalálhatóak lesznek a kardiológiához kapcsolódó szűrések, szakértői előadások, tanácsadás, valamint interaktív és szórakoztató programok is.

6 szokás, amellyel megvédhető a gyermek a későbbi szívbetegségtől

Életmód 2022.08.12.

A szívbetegségek kockázata az életkorral együtt nő – de nem mindegy, hogy milyen volt a kiinduló érték, a gyermekkor. Erre a betegségcsoportra különösen igaz, hogy sokkal könnyebb megelőzni a kockázati tényezők kialakulását, mint aztán megszabadulni tőlük (ha egyáltalán sikerül!), ha már kialakultak.

Ikerpároknál vizsgálták magyar kutatók is, hogy milyen szívbetegségek genetikai eredetűek

Tudomány 2022.05.12.

Az egészséges életmód akár már gyermekkortól kezdve fontos szerepet játszhat a koszorúér-betegségek elkerülésében – ez derül ki egy 98 ikerpár bevonásával, Magyarországon végzett kutatásból. A koszorúér-betegségek kialakulásában köztudottan a környezeti és genetikai tényezőknek is szerepe van. A Semmelweis Egyetem klinikusai most azt találták, hogy a környezeti hatások jelentősebben befolyásolhatják az úgynevezett nem meszes plakkok formálódását, mint a genetikai tényezők. Ezek a puha plakkok veszélyesebbek, mint az időben később kialakuló meszesek, mert nagyobb eséllyel repedhetnek meg, heveny érelzáródást és szívinfarktust okozva.

Nem akarok szívbeteg lenni – hogyan segíthet ebben a háziorvosom?

Életmód 2022.03.16.

Bár mostanában a világjárvány miatti korlátozások óta nem olyan könnyű a háziorvoshoz bemenni panasz nélkül, mégis fontos tudnunk, hogy egy egészséges páciensnek is szüksége van vizsgálatokra. Rendszeres szűrővizsgálattal ugyanis felismerhetjük az illető szív- és érrendszeri betegségre hajlamosító rizikófaktorait, ezek kezelése pedig még a betegség kialakulása előtt elkezdődhet.

Ne csak Nőnapon figyeljünk a nők szívére!

Életmód 2022.03.08.

A köztudattal szemben a nőket ma már jobban veszélyeztetik a szív- és érrendszeri megbetegedések, mint a férfiakat. Legalábbis a kockázati tényezők sokkal erősebben hatnak rájuk és a jelekre meg nem figyelnek. A várandósság és a változó kor az az időszak, amikor a nőknél megnő a rizikófaktorok gyakorisága.  A Magyar Kardiológusok Társasága arra hívja fel a figyelmet, hogy vegyünk észre azokat a jeleket, amelyek vagy kockázatot jelentenek, vagy már az infarktust jelzik.

Akkor tudnak gyógyítani, ha a beteg hagyja magát - a főszerkesztő üzenete

Életmód 2022.01.10.

Az orvos nem szerelő, nem várhatjuk tőle azt, hogy az elromlott, elhasznált, rosszul gondozott testünket majd beadjuk hozzá, és ő (mivel fizetjük a TB-t és ez nekünk jár) megvizsgálja, megszereli; ha kell, akkor kicseréli az elkopott alkatrészeket, sőt fel is turbózza kicsit, hogy még nagyobb hatékonysággal működjön. A Szívderítő főszerkesztőjének jegyzete.